آنچه باید در مورد مودم 4G بدانیم

فروش آنلاین تجهیزات شبکه دالاس

امروزه مودم جیبی یا مودم 4G که به آن مودم سیم کارت خور نیز می‌گویند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. به دنبال پیشرفت‌های تکنولوژیکی، مهم است که در مورد محصولات جدیدی مطلع شویم که ممکن است زندگی ما را بهتر کنند. وای فای جیبی یا مودم جیبی یکی از آنها است. ۴G نسل چهارم شبکه‌های موبایل است که یک اینترنت پرسرعت را روی گوشی تلفن همراه و سیم‌کارت مجهز به ۴G فراهم می‌کند. باید بدانیم که ۴G یک اینترنت مبتنی بر موبایل و شبکه‌های سلولی است و برای استفاده از آن روی دستگاه‌های دیگری مانند نوت‌بوک و کامپیوتر نیاز به مودم ۴G و یک سیم‌کارت داریم.

پوشش مودم‌های 4G و دردسترس بودن آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید. این مودم‌ها به صورت سیار و بیسیم در اختیار شما قرار میگیرند تا در هر کجا که هستید بتوانید از آنها استفاده کنید.
آنچه در این مورد باعث پیشنهاد ما به شماست سرویسهای در دسترس مشترکین است که آنتن‌دهی خوبی را برای شما تامین خواهد کرد. سرعت اینترنت و همچنین نرخ انتقال داده در این مودم‌ها، مخاطبان این نوع مودم‌ها را به سرعت افزایش می‌دهد. در مقایسه با TD LTE باید گفت با اینکه یک نسل جدید از اینترنت است و از لحاظ سرعتی، سرعت قابل توجهی دارد اما در این بین مسئله مهم راه‌اندازی شدن و یا نشدن این سرویس در مکان‌ها و منطقه‌های مورد نیاز شماست. چیزی که تا کنون 4G در آن پیشتاز بوده است.

محدودیت مودم‌های ADSL در مقایسه با مودم‌های 4G :

این نوع مودم فقط با استفاده از یک سیم کارت می‌تواند شما را به هدفتان یعنی دهکده جهانی اینترنت برساند. حال آنکه مودم‌های ADSL متصل به شبکه‌‌های تلفن شهری شما را در یک مکان ثابت حمایت خواهند کرد و در جاییکه زیرساخت مخابراتی ندارد کاربردی نخواهند داشت.سرعت و کیفیت این نوع اینترنت بسیار بهتر از اینترنت ارائه شده بر بستر ADSL توسط مخابرات است.

نسبت به مودم‌های 3G این نوع مودم‌ها از سرعتی بالاتر و قیمتی به‌صرفه‌تر در مقایسه با کیفیت برخوردارند. علاوه بر این، این نوع مودم‌ها حتی اگر در موقعیتی قرار بگیرند که نتوانند پوششی برای 4G داشته باشند می‌توانند سرویسهای 3G را پشتیبانی کنند. با داشتن مودم 4G شما در واقع مودم 3G را هم خواهید داشت.

دلیل پیشنهاد مابرای استفاده از مودم به جای استفاده از گوشی همراه :

اولین مورد که برای خود من تجربه‌ای ناخوشایند محسوب می‌شود قطعی اینترنت در حین تماس تلفنی است که درموردمودم‌هاایناتفاقنخواهدافتاد.دومین دلیل، میزان مصرف باتری گوشی است که با روشن شدن Cellular Data یا همان mobile Data میزان مصرف باتری خیلی بالاتر خواهد رفت و در نتیجه در اواخر روز باتری گوشی تمام و گوشی خاموش خواهد شد. امکانات و سرویسهای امنیتی خوبی که یک مودم به عنوان دستگاهی تخصصی در اختیار شما قرار خواهد داد به طور قطع بیشتر از وسیله‌ای بعنوان یک موبایل و در کنار آن مودم خواهد بود. از یک مودم می‌توانید با ظرفیت بسیار خوب و با کیفیت مناسبی در اشتراک گذاری اینترنت بین افراد خانواده و دوستانتان بهره بگیرید و همچنین میزان مصرف و حتی در مواردی که نیاز به فیلترهای امنیتی دارید امنیتهای دلخواهتان را تامین کنید و اینها مواردی است که یک گوشی موبایل برای شما به عنوان یک مودم نخواهد داشت.

انواع مودم 4G ومودم LTE :

  • مودم 4G همراه یا مودم LTE همراه

این نوع مودم سیم کارت خور دارای باتری داخلی هستند و به همین دلیل می‌توان آنها را در جیب یا کیف خود حمل کرد. معمولا به این مودم‌ها، مودم همراه گفته می‌شود. از آنجا که مودم 4G همراه یا مودم LTE همراه صفحه نمایش بزرگی ندارند مصرف باتری در آنها کم است. اما با این حال نیازمند شارژ شدن هستند.ممکن است در سفرهای طولانی مدت نیازمند استفاده از پاور بانک شوید. اما برای حل این مشکل شرکت‌های تولید کننده پاور بانک مودم دار را طراحی کرده‌اند. پاور بانک مودم دار دستگاه کوچکی است که هم پاور بانک است و هم مودم. و دیگر نیازی نیست که نگران شارژ کردن مودم 4G یا مودم LTE همراه خود باشید. بلکه از طریق پاور بانک به مودم برق رسانی خواهد شد.

  • مودم 4G رومیزی یا مودم LTE رومیزی

مودم 4G رومیزی یا مودم LTE رومیزی مانند مودم ADSL باید به طور ثابت در منازل یا مکان‌ها اداری وغیره استفاده می‌شوند و از طریق وای فای اینترنت را به اشتراک می‌گذارند. زیرا این مودم‌ها باتری نداشته و با قطع اتصال برق فعالیت آنها نیز قطع می‌شود. مزیتی که این مودم‌ها دارند این است که با آنتن‌های قوی‌تر می‌توانند سرویس اینترنت بهتری ارایه دهند. بنابراین اگر به دنبال مودمی برای داخل منازل و مکان‌های اداری هستید بهتر است که مودم 4G رومیزی یا مودم LTE رومیزی تهیه نمایید که نسبت به مودم‌های همراه دارای سرعت دانلود و آپلود بیشتری هستند.همچنین این مودم‌های خانگی دارای چند پورت LAN هستند که امکان اتصال کابلی به دستگاه‌های دیگر را هم فراهم می‌کنند. این مودم‌ها معمولا از یک پورت WAN و پورت USB نیز برخوردارند.

  • مودم 4G دانگل یا مودم LTE دانگل

مودم‌های دانگل ارتباط اینترنتی را به روش اتصال به دستگاه از طریق کابل USB برقرار می‌کنند.این مودم‌ها، قدیمی‌تر از مودم‌های همراه و رومیزی هستند و تنها روی سیستم‌های کامپیوتری قابل استفاده هستند. استفاده از مودم‌ دانگل سیم‌کارتی نسبت به دو دسته‌ی دیگر سخت‌تر است.

M.S.BahramiMajd
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *