مودم همراه چیست و چه ویژگی هایی دارد:

فروش آنلاین تجهیزات شبکه دالاس

مودم همراه یک وسیله جیبی و بسیار کوچک است که اندازه ان بعضا کمتر از یک کف دست می باشد، علاوه بر این بسیار سبک نیز است و شما می‌توانید به راحتی آن را به هر کجا که می‌خواهید حمل و نقل کنید. وسیله ای مناسب برای سفر و تمام مواقعی که اینترنت ثابت شما به هر دلیلی ضعیف عمل میکند می باشد .ین مودم دارای یک سیستم تکنولوژی هوشمندانه است که می‌تواند بسیاری از نیازهای شما به اینترنت را پاسخگو باشد.

درست مانند یک گوشی موبایل هوشمند، مودم همراه نیز دارای یک سیم کارت است که تنها استفاده این سیم کارت، اینترنت آن است و شما برای استفاده از این مودم تنها نیاز دارید که اینترنت سیم کارت را شارژ کنید همانگونه که  مودم اینترنتی که در خانه استفاده می‌کنید و برای فعال سازی آن، اینترنت خط تلفن را شارژ می‌کنیددر مودم ها ی همراه نیز تنها سیم کارت خود را شارژ می کنید و بدون نگرانی از آنتن سیم کارت یا هر مورد دیگری از آن استفاده کنید.

سوال برخی کاربران این است که آیا تفاوتی میان مودم جیبی و مودم همراه وجود دارد :

در پاسخ به این سوال باید گفته شود که شرکت‌های سازنده مودم‌های در طول این چند دهه، اصطلاح‌ها و عبارت‌های مختلفی برای فروش محصولات خود در میان مردم رایج کردند.هات‌اسپات وای‌فای، مودم همراه، مودم جیبی، مودم موبایل، مودم مای‌فای و نظایر این‌ها تقریبا تفاوت زیادی با هم ندارند و همگی بر یک گونه دستگاه و مودم دلالت دارند ولی شرکت‌ها با تمرکز روی یک ویژگی‌ آن‌ها، نام‌های تبلیغاتی می‌سازند.

اهیت مودم همراه و مودم جیبی مشابه و یکسان است. هر دو مودم شیار سیم‌کارت موبایل داشته و امکان اتصال به اینترنت موبایل را فراهم می‌کنند. این مودم‌ها می‌توانند به شبکه‌های ۳G یا ۴G یا LTE ۴G را فراهم کنند.پس هیچ تفاوتی میان مودم همراه ومودم جیبی وجود ندارد .

 

ازمزایای استفاده از مودم همراه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
  • با استفاده از مودم سیم کارت خور قابلیت استفاده از اینترنت نسل جدید که همان اینترنت 4G یا 5G هستند برای تمامی دستگاه‌ها فراهم می‌شود حتی دستگاه‌هایی که از اینترنت نسل جدید پشتیبانی نمی‌کنند. به عبارت دیگر اگر یک تلفن همراه قدیمی که هنوز از اینترنت 4G پشتیبانی نمی‌کند، با اتصال به یک مودم سیم کارت خور از طریق وای فای می‌تواند به اینترنت نسل جدید متصل شده و از سرعت و کیفیت آن بهره‌مند شود.
  • یکی از مشکلات بزرگی که در هنگام استفاده از دیتای تلفن همراه حتما برای شما هم  پیش آمده تخلیه سریع شارژ باتری تلفن همراه است که با استفاده از مودم همراه این مشکل به تاخیر خواهد افتاد.
  • برخی از مودم‌های همراه دارای چندین پورت و امکان اتصال به حافظه جانبی هستند. از این رو می‌توان از این مودم‌ها به عنوان یک حافظه جانبی همراه نیز استفاده نمود. مانند مودم هایدلینک DWA-932m و مودم آلکاتل mw40v که این مودم ها را میتوانید از مجموعه دالاس به راحتی تهیه کنید .

  • پشتیبانی همزمان از چندین کاربر بدون کاهش سرعت و کیفیت دسترسی به اینترنت
  • امکان استفاده بی معطلی از اینمودم ها در هنگام مسافرت یا بیرون از منزل یا محل کار
  • حمل و نقل آسانبه دلیل وزن سبک و اندازه کوچک در حد گوشی همراه

شما میتوانید تمامی مدل های مودم همراه را از تیم مجموعه دالاس درخواست و خریداری کنید .

M.S.BahramiMajd
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *