ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب :

ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب

در مقاله قبلی نیازمندی های داشتن یک خانه هوشمند را بررسی کردیم و در این مقاله به صورت اختصاصی به شناخت بهترین گزینه برای انتخاب دوربین مدار بسته می پردازیم .

انتخاب دوربین مدار بسته خوب امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهترین دوربین مدار بسته، نصب سیستم امنیتی و دوربین مدار بسته یک راه حل عملی و اقتصادی برای حفظ امنیت خانه هاست.

در واقع دوربین مداربسته را به چشم دومی تشبیه کردکه به صورت شبانه روزی ساختمان را بررسی می کنند. علاوه بر بیرون ساختمان امکان نظارت بر فضای داخلی ساختمان نیز وجود دارد.در ادامه به بررسی مهمترین ویژگی های یک دوربین مدار بسته خوب میپردازیم :

  • سازگاری با آب و هوای منطقه :

دوربین مداربسته هم در فضای داخلی و هم در بیرون ساختمان نصب می شود. پیش از انتخاب دوربین مناسب باید محل دقیق نصب آن را مشخص کنیم. اگر بخواهید دوربین مداربسته را در فضای بیرونی ساختمان نصب کنید، باید سازگاری آن را با آب و هوا ومیزان رطوبت محل نصب هماهنگ باشند. در Data Sheet دوربین ها گستره دمایی مورد نیاز دوربین برای عملکرد مطلوب قابل مشاهده است . پس دوربینی را انتخاب کنید که با شرایط آب و هوایی محل زندگی شما سازگاری داشته باشد.

  • داشتن کنترل از راه دور:

یکی از مشخصات دوربین مدار بسته خوب داشتن قابلیت کنترل از راه دور است. زیرا شما می توانید با استفاده از اینترنت و اپلیکیشن موبایل، دوربین مدار بسته را از راه دور کنترل کنید و تصاویر ضبط شده را از هر مکانی تماشا کنید. با استفاده از این ویژگی می توانید رفت و آمد افراد و پرسنل خود را حتی از راه دور کنترل کنید .

  • دید در شب:

از نظر برخی افراد مهمترین ماموریت دوربین مدار بسته ، تصویر برداری در طول شب است. برخی از سرقت ها در تاریکی شب اتفاق می افتد. یک دوربین مادون قرمز امکان ضبط تصاویر با کیفیت، در طول شب را دارد. استفاده از دوربینی که بتواند در طول شب ، جزئیات بیشتری را تصویر برداری کند می تواند خیال کاربر را تا میزان زیادی راحت کند .

  • زاویه دید مناسب دوربین مدار بسته:

زاویه دید گسترده از ویژگی های دوربین مدار بسته خوب است. این نوع از دوربین ها لنزهایی برای ثبت تصاویر ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه از محیط را دارند. زاویه دید دوربین را رزولوشن و لنز آنها مشخص می کند . با انتخاب مناسب می توان از یک دوربین به جای چند دوربین برای پوشش یک منطقه استفاده کرد.

  • پشتیبانی از صدای دو طرفه وداشتن سیستم صوتی و میکروفون:

در سال های گذشته دوربین های مداربسته امکان ضبط صدا را نداشتند. یکی از ویژگی های دوربین مداربسته خوب داشتن سیستم صوتی و میکروفون است. امروزه دوربین های مدار بسته ای وجود دارند که می تواند صدای محیط را توسط میکروفن نصب شده بر روی خود ضبط کند ، انواع میکروفن با توجه به وسعت فضای تحت پوشش می تواند استفاده شود . همچنین کاربر می تواند با استفاده از بلند گوهای قابل نصب بر روی دوربین با افراد حاضر در محل نصب دوربین صحبت کند.

  • اندازه دوربین:

دوربین ها با توجه به کاربردشان در اندازه های مختلفی وجود دارند . کاربران می توانند با توجه به نیاز امنیتی و محل نصب آنها ، اندازه های مختلف دوربین ها را انتخاب کنند . به عنوان مثال اگراز دوربین مدار بسته در بیرون ساختمان استفاده می کنید بهتر است از دوربین بزرگ استفاده کنید تا علاوه بر تصویر برداری با کیفیت به لحاظ روانی ، سارقان را از منطقه دور کند . در سویی دیگر اگر می خواهید دوربین مخفی نصب کنید باید از دوربین های کوچک تر استفاده کنید و محل نصب را به گونه ای انتخاب کنید تا دوربین جلوی دید افراد نباشد .

  • قیمت دوربین مدار بسته:

یکی از اولویت ها ، قیمت دوربین مدار بسته است . تمامی ویژگی های دوربین می تواند بر روی قیمت دوربین تاثیر مستقیم بگذارید. به خاطر داشته باشید که همیشه گران قیمت ترین دوربین ، بهترین نیست.

 

قطعا با مطالعه موارد ذکر شده و استفاده از کمک مشاوران مجموعه دالاس میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

 

M.S.BahramiMajd
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *